Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Wyjazd do Darłówka

[2017-06-06] Dnia 02 .06. 2017 r odbył się wyjazd do Darłówka. Mimo kapryśnej pogody chłopcy z naszego Domu wybrali się wspólnie ze swoimi nauczycielkami nad morze. Słoneczna pogoda, bezchmurne niebo pozwoliły na długi spacer brzegiem morza.Wszystkim dopisywał dobry humor. Miłym akcentem wyjazdu była wizyta w kawiarni, gdzie jedliśmy pyszne lody oraz słodkie gofry. W miłej i wesołej atmosferze, trochę zmęczeni wróciliśmy do domu./A.Jaworska-Kot/

Festyn z okazji święta Patrona Domu

[2017-05-30]  W dniu 16 maja odbył się w naszym Domu doroczny festyn z okazji święta patrona Domu Pomocy w Przytocku, założyciela Zgromadzenia Braci Szkolnych - świętego Jana de La Salle. Rozpoczęliśmy Mszą św. w Domowej kaplicy, którą odprawił ks. Bogdan Wójcik (proboszcz z Biesowic) wraz z naszym kapelanem ks. Prał Józefem Potyrałą . Przyjechało wielu gości z kilku zaprzyjaźnionych domów pomocy oraz innych placówek zajmujących się pomocą ludziom niepełnosprawnym. Odbyły się liczne zawody. Tradycyjnie był konkurs na ciasto, w tym roku było to ciasto piernikowe. Przywieziono prawdziwe „piernikowe dzieła sztuki” , jury miało trudną pracę aby wybrać ten najlepszy, ponieważ wszystkie były świetne. W czasie festynu można było zjeść grochówkę z prawdziwej kuchni polowej oraz wiele innych potraw z grilla. Do tańca grał zespół „ROMANS” z Kawcza. Pogoda dopisała było ciepło i słonecznie więc i inne atrakcje plenerowe cieszyły się dużym powodzeniem.
Video relacja tutaj: https://youtu.be/wWfsQRdeZHA
/art/

Wypoczynek na Mazurach

[2017-05-24] W dniach od 4 do 11 maja grupa 16 osobowa odpoczywała na Mazurach, była to wyjątkowa „majówka” ze względu na pogodę. Po raz pierwszy od 30 lat były tak obfite opady śniegu w tym rejonie. Brakło tylko kilku stopni poniżej zera aby łódź, którą mieliśmy do dyspozycji przez cały pobyt, zamienić na lodołamacz. Jednak pomimo aury zimowej w drugiej części naszego pobytu i tak udało się dobrze, bezpiecznie i radośnie spędzić czas wypoczynku. Tym razem na wyjeździe była „ekipa” wędkarzy z naszego Domu. Mieli wiele sukcesów wędkarskich, a po powrocie było wiele wspomnień, bo wiadomo, że u wędkarzy im dalej od łowiska to złapane ryby coraz większe … w opowieściach. Były także ogniska z kiełbaskami, a co najważniejsze to był czas, który można było razem spędzić i wzajemnie lepiej się poznać . /art./

Konkurs "Wielkanocna ozdoba - ZAJĄC"

[2017-05-14]  Na wiosnę 2017 roku Dom Pomocy Społecznej w Przytocku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Damnicy w Przytocku ogłosili konkurs na wielkanocną ozdobę. W tym roku hasłem przewodnim był zając. Zając to jeden ze świeckich symboli Wielkanocnych. Według tradycji zając chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty (zazwyczaj są to drobne upominki lub słodycze) w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych w wystawionych koszyczkach, wyścielonych słomą lub pociętą na paski kolorową bibułą. Po przebudzeniu lub po śniadaniu domownicy szukają upominków ukrytych w gniazdkach. Zwyczaj pochodzi z Niemiec, a w Polsce obchodzony jest w niektórych regionach, m.in. na Śląsku czy w Wielkopolsce.
Celem organizowanego konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, rozbudzanie inwencji twórczej, przekaz wartości i tradycji ludowej, integracja społeczności lokalnej. Uczestnicy wykonywali prace indywidualnie wykorzystując różnorodne materiały i tworzywa naturalne. Wymogiem regulaminu było wykonanie pracy w formie przestrzennej do wysokości 50cm. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: podopieczni i pracownicy Domów Pomocy Społecznej. Na konkurs wpłynęło 16 prac w kategorii podopieczny i 5 w kategorii pracownicy.
Jury konkursowe w składzie: Marzanna Hylarecka, Dorota Bilińska i Agnieszka Nowak wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria podopieczni:
I miejsce: Anna Konowalczuk, opiekun: Anna Szulc- Łazor, DPS WTZ Czarne
II miejsce: Robert Kikut, opiekun: Joanna Kruszyna-Matyszewska, DPS WTZ Czarne
III miejsce: Krystyna Głowacka, opiekun: Małgorzata Berdecka, DPS Lubuczewo
Wyróżnienia: Agnieszka Woźniak, opiekun Małgorzata Berdecka, DPS Lubuczewo
Marian Buc, opiekun Luiza Pawlak , DPS WTZ Czarne
Beata Braun, opiekun Izabela Rudzińska, DPS Machowinko
Agnieszka Wrzosek, opiekun Magdalena Kudłaczek, DPS Bobolice
Kategoria pracownicy:
I miejsce: Małgorzata Berdecka, DPS Lubuczewo
II miejsce: Sylwia Zych, DPS Czarne
III miejsce: Urszula Orłowska, DPS WTZ Czarne
Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość życząc, by wielkanocny zając obdarzył wszystkich miłymi upominkami.