Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Wizyta Przełożonego Generalnego

[2018-05-03]  W dniach 24 i 25 kwietnia gościliśmy po raz pierwszy w 28-letniej historii Domu Brata Superiora Roberta Schieler oraz Br. Aidan Kilty (radny generalny). Odwiedziny rozpoczęliśmy Mszą św. Drogiego gościa przywitali podopieczni, pracownicy oraz brat dyr. Artur Skoczek. Nasi mieszkańcy sprawili, że liturgia była bardziej uroczysta poprzez śpiew, który jak zauważył Brat Superior - był najgłośniejszy jaki słyszał ;) . Po uroczystej Mszy św. Wszyscy udaliśmy się na wspólna kolację. Następnego dnia Brat Generał miał okazję spotkać się z mieszkańcami , pracownikami oraz braćmi. Podczas rozmów z pracownikami podkreślił, iż tego typu praca wymaga wielkiego zaangażowania i trudu, serdecznie podziękował pracownikom za okazywane serce i wysiłek włożony to aby zapewnić dobre funkcjonowanie podopiecznym. Podkreślił, że takie domy jak ten w Przytocku oraz w innych o podobnym charakterze spełniają posłannictwo charyzmatu św. Jana de La Salle.
(Video relacja w zakładce "polecamy"/"relacje i reportaże")
/art./

Bal Karnawałowy

[2018-01-16] W dniu 16.01 2018 odbył się coroczny bal karnawałowy. Do naszego Domu przyjechali goście z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy z Bobolic i Czarnego oraz przybyła także delegacja z Ś.D.S.-u z Kępic. Oprawę muzyczną zapewniał zespół „Romans”. Zaproszeni goście oraz nasi mieszkańcy miło spędzili czas ciesząc się wzajemną obecnością. Impreza była przeplatana konkursami i loterią w której każdy wygrywał. Kuchnia zadbała aby była kawa i coś „na słodko” , a trakcie przerwy był obiad dla wszystkich uczestników zabawy karnawałowej. Bal pozostawił dużo miłych wspomnień i był czasem dużej radości dla uczestników.
/art./

Jasełka

[2018-01-11] W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym Domu przedstawienie świąteczne – „Jasełka” przygotowane i prowadzone przez p. Mariolę Lewandowska. Podopieczni wspaniale zagrali role oraz zaśpiewali kolędy. Przedstawienie było przeplatane śpiewem i muzyka w wykonaniu naszych „artystów”. Przygotowania trwały kilka miesięcy na muzykoterapii ale ten poświęcony czas zaowocował pięknym przedstawieniem. Gratulacje dla wykonawców i Pani terapeutki.
/art./

Konkurs

[2018-01-04] Nasz wychowanek, uczeń klasy III gimnazjum Franciszek Kuberski wziął udział w konkursie plastycznym "Owady - pożyteczne pracusie" zorganizowanym przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku we współpracy z SOSW w Damnicy. Jego praca została wykonana z bardzo dużą dokładnością i estetyką, a przede wszystkim samodzielnie. Chłopiec wykleił motyla wydzieranką z kolorowego papieru. Praca wykonana wg własnej inwencji chłopca zainteresowała jury konkursu i zajęła II miejsce.
/Alina Jaworska-Kot/