Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Bal Karnawałowy

[2018-01-16] W dniu 16.01 2018 odbył się coroczny bal karnawałowy. Do naszego Domu przyjechali goście z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy z Bobolic i Czarnego oraz przybyła także delegacja z Ś.D.S.-u z Kępic. Oprawę muzyczną zapewniał zespół „Romans”. Zaproszeni goście oraz nasi mieszkańcy miło spędzili czas ciesząc się wzajemną obecnością. Impreza była przeplatana konkursami i loterią w której każdy wygrywał. Kuchnia zadbała aby była kawa i coś „na słodko” , a trakcie przerwy był obiad dla wszystkich uczestników zabawy karnawałowej. Bal pozostawił dużo miłych wspomnień i był czasem dużej radości dla uczestników.
/art./

Jasełka

[2018-01-11] W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym Domu przedstawienie świąteczne – „Jasełka” przygotowane i prowadzone przez p. Mariolę Lewandowska. Podopieczni wspaniale zagrali role oraz zaśpiewali kolędy. Przedstawienie było przeplatane śpiewem i muzyka w wykonaniu naszych „artystów”. Przygotowania trwały kilka miesięcy na muzykoterapii ale ten poświęcony czas zaowocował pięknym przedstawieniem. Gratulacje dla wykonawców i Pani terapeutki.
/art./

Konkurs

[2018-01-04] Nasz wychowanek, uczeń klasy III gimnazjum Franciszek Kuberski wziął udział w konkursie plastycznym "Owady - pożyteczne pracusie" zorganizowanym przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku we współpracy z SOSW w Damnicy. Jego praca została wykonana z bardzo dużą dokładnością i estetyką, a przede wszystkim samodzielnie. Chłopiec wykleił motyla wydzieranką z kolorowego papieru. Praca wykonana wg własnej inwencji chłopca zainteresowała jury konkursu i zajęła II miejsce.
/Alina Jaworska-Kot/

Św. Mikołaj z wizytą w naszym Domu

[2017-12-10] Jak co roku także i w tym roku odwiedził nasz Dom św. Mikołaj. Pomimo braku śniegu przyjechał dokładnie „w terminie” tj. 6 grudnia. Odwiedził wszystkich mieszkańców, z każdym rozmawiał i każdy otrzymał prezent.