Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Wizyta młodzieży z Miastka

[2011-09-27] Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w naszym Domu 26.września. Z wizytą przyjechała do nas duża grupa młodzieży – uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Miastka oraz grupy młodzieży i nauczycieli z Litwy i Niemiec przebywające na wymianie partnerskiej w miasteckim liceum.
Gości, w imieniu Brata Dyrektora, przywitała pani Anetta Jankowska – nauczycielka SOSW w Damnicy Filia Przytocko, przedstawiając przybyłym zakres działalności placówki. Następnie udaliśmy się przyjrzeć z bliska codziennej pracy Domu. Młodzież zobaczyła pracownię tkacką, w której powstają - znane już w całej gminie i nie tylko – dywaniki.
Jeden z mieszkańców – Mariusz – zaprezentował przybyłym swoje umiejętności przy krośnie. Na naszych oczach powstawał kolejny piękny chodniczek. Kolejnym miejscem naszych odwiedzin była sala rehabilitacyjna, na której nasi podopieczni pod czujnym okiem pani Ani doskonalili swoje umiejętności motoryczne oraz sala doświadczania świata, gdzie pan Darek zapoznał naszych gości z oddziaływaniami terapeutycznymi zajęć i wykorzystywanym tu sprzętem. Przemieszczając się po budynku mogliśmy zobaczyć również miejsca dziennego pobytu wychowanków – bawialnie oraz pokoje sypialne.W kaplicy czekał na nas brat Michał,który zapoznał wszystkich z historią Domu. Ostatnim ale dla naszych mieszkańców najważniejszym punktem pobytu gości były ich występy artystyczne. Młodzież, przy akompaniamencie prezentowała swoje umiejętności wokalne, muzyczne i taneczne, bardzo szybko wciągając do zabawy obecnych na sali pensjonariuszy. Bariera językowa nie stanowiła tu żadnego problemu, przy skocznych dźwiękach muzyki wszyscy rozumieli się doskonale. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać naszych gości. Jarek – jak przystało na dżentelmena – obdarzał wszystkie panie siarczystymi buziakami. Młodzież i nauczyciele bardzo serdecznie podziękowali nam za przyjęcie, pozostawiając w naszych sercach już wspomnienie razem spędzonych chwil.
/Anetta Jankowska/

zdjecia 
powrót