Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Festiwal piosenki
...śpiewać każdy może

[2008-09-28] W miesiącu wrześniu reprezentanci naszego Domu uczestniczyli w dwóch imprezach muzyczno – artystycznych.
W dniach 13 – 14 braliśmy udział w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Integracyjnym Stowarzyszeń Osób i Dzieci Niepełnosprawnych w Miastku.
W miejscowym gimnazjum zaprezentowało się wielu młodych artystów, m.in. z Gdańska, Ostrowa Wielkopolskiego, Wałcza, Miastka, Wałdowa, Lublina.
Nasi reprezentanci – Trio z Przytocka: Piotr Kruk, Ryszard Lisek i Adrian Smolicz wywalczyli II miejsce w kategorii piosenka, wykonując znany utwór Zakochany Klaun. W dniu 25 września nasi artyści w nieco zmienionym składzie: Rafał Misiak, Piotr Kruk i Ryszard Lisek wzięli udział w IV Przeglądzie Twórczości Integracyjnej w Czarnem. Wśród bardzo wielu artystów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – artystyczne nasi podopieczni w kategorii ZESPOŁY zajęli I miejsce. Dało się zauważyć, że piosenka – hit naszych chłopców: Zakochany Klaun ujęła nie tylko Jury ale i widownię.
Uczestnictwo w tego typu imprezach daje możliwość naszym podopiecznym wyjścia na scenę, zaprezentowania swych umiejętności, spotkania i rozmów z innymi ludźmi. Podopieczni nie ukrywają swoich emocji i radości z uczestnictwa w tych imprezach. A każda nagroda i zajęcie miejsca to powód do dumy, zadowolenia a także motywacja do kolejnej pracy artystyczno – wokalnej. Wiele wysiłku, poświecenia i czasu potrzeba tak ze strony podopiecznych jak i osób przygotowujących by jak najlepiej się przygotować i zaprezentować swe talenty na scenie.
Twórcza i radosna działalność osób upośledzonych umysłowo czy fizycznie może być ciekawym i pięknym elementem ich terapii oraz dowartościowania i ukazania ich talentów czy umiejętności. A jak wiemy muzyka łagodzi obyczaje i stwarza niepowtarzalny klimat ciepła i uśmiechu.
opr. br.Adam Kasprzak

powrót