Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Dzień Pieczonego Ziemniaka”

[2012-10-02]  Ziemniaki to warzywa, które królują na polskich stołach od około XVIII wieku. Jesień zaś jest „ich czasem”. Tenże sławny ziemniak stał się przyczyną, dla której w jesienny, ale piękny i słoneczny dzień 25 września 2012r. spotkaliśmy się na placu rekreacyjnym w naszym Domu wraz zaproszonymi gośćmi z Domów Pomocy Społecznej z Bobolic, Czarnego i Parchowa oraz podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Przytocku.
Uczestników spotkania nie trzeba było zachęcać do zabawy, ponieważ muzyka w wykonaniu zespołu muzycznego „Romans” porywała do tańca niemalże wszystkich! Urozmaiceniem były zabawy muzyczno-ruchowe, konkurencje techniczno–plastyczne, sprawnościowe, sportowe oraz loteria, w której każdy los wygrywał. Tę część edukacyjno – zabawową przygotowały panie nauczycielki z SOSW w Damnicy, Filia Przytocko pod kierunkiem pani Anetty Jankowskiej, a o część „dla ciała” zadbał brat dyrektor Artur Skoczek wraz z pracownikiem socjalnym bratem Michałem Grasiem. Ostatnim punktem imprezy prowadzonej przez panią Dorotę Bilińską były pieczone w prawdziwym ognisku ziemniaki.
Żal było odjeżdżać, ale niestety – czas przy tak pięknej pogodzie płynął jeszcze szybciej niż zazwyczaj... Rozstaliśmy się mając nadzieję na następne spotkanie w niedalekiej przyszłości.
/Joanna Orlik

zdjecia 
powrót