Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Świąteczne nastroje”
„Ziemia śnieżnym całunek okryta jak Pana ciało w mroźnym uścisku śmierci i cisza... Lecz błękit nieba i jasne słońce dają nadzieję, że nie przestało bić Serce - Źródło życie dające. Zima przeminie – wiosna nastanie, a śmierć to nie koniec, bo jest ZMARTWYCHWSTANIE!”

[2013-03-26] Wprowadzenie mieszkańców Domu w atmosferę Świąt Wielkanocnych nie należało do łatwych zadań w tym roku. Powodem była zima i śnieg, które nie chciały nas opuścić przez długi czas. Aby wejść jednak w klimat Świąt i wydarzeń paschalnych, które rozpoczynają się w Niedzielę Palmową upamiętniającą uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, dnia 20 marca zaprosiliśmy pensjonariuszy i wychowanków na spotkanie przedświąteczne. Głównym celem było wykonanie palm, z którymi chłopcy mieli udać się w nadchodzącą Niedzielę Palmową na uroczystą Mszę świętą. Zauważyć należy, że nie każdy pensjonariusz może mieć własnoręcznie wykonaną palmę...
Chłopcy z pomocą nauczycieli wykonywali także koguciki oraz kanapki! Oczywiście na stole królowało jajko – symbol życia i Świąt Wielkanocnych. Zadanie chłopców nie było trudne: jedynie posmarować chleb masłem i położyć pokrojone jajko... Nie każdy dał sobie z tym radę, ale z samodzielnym spożyciem nie było problemu. Słodki poczęstunek zakończył spotkanie przygotowane przez panie Joannę Orlik i Joannę Sycz przy wsparciu kilku pań nauczycielek. Chłopcy opuścili salę szkolną z uśmiechami na twarzach, palmami i kogucikami w rękach oraz z nadzieją, że – mimo wszystko – Święta Wielkanocne nadejdą!
/Joanna Orlik/

zdjecia 
powrót