Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Dzień Dziecka”

[2013-06-12] Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca od 1950 roku, a od 1952 roku stał się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.
Dnia 5 czerwca 2013 roku wszyscy podopieczni Domu spotkali się rano na placu rekreacyjnym, by wziąć udział w zabawach i konkurencjach zorganizowanych specjalnie dla nich przez panie nauczycielki z SOSW w Damnicy, Filia Przytocko pod kierunkiem pani Katarzyny Tokar, Ewy Mosek i Doroty Bilińskiej. Tego dnia – po wielu chmurnych i deszczowych dniach – była wyjątkowo piękna i słoneczna pogoda, która sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu. Chłopcy świetnie się bawili podczas zabawy z chustą integracyjną, chętnie malowali farbami po folii i z zainteresowaniem przyglądali się spadającym bańkom mydlanym. Nowością dla wielu podopiecznych była jazda na deskorolce! Bardzo wielu chłopców mogło zrealizować się podczas karaoke, bo przecież „śpiewać każdy może...”
O część „dla ciała” zadbał brat Michał i brat Dyrektor. Jak zawsze bywa na takich uroczystościach zaczęło się od słodkich bułeczek, pączusiów, ciasteczek przez czekoladowe cukierki, wafelki... do pachnących kiełbasek z grilla. Dla wszystkich wystarczyło i nawet zostało!
Pani Dorota Bilińska, która prowadziła spotkanie nieustannie zachęcała chłopców do zabaw i tańców, bo to przecież był ich czas, okazja do swobodnego wyrażania swoich uczuć i emocji, czas radości i „zapomnienie się” chociaż przez chwilę...
/Joanna Orlik/

zdjecia 
powrót