Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Hipoterapia”

[2013-06-24]  Hipoterapia jest metodą rehabilitacji do której wykorzystuje się konia jako współterapeutę. Różnorodność oddziaływań konia podczas hipoterapii pozwala równocześnie usprawniać pacjenta ruchowo, intelektualnie i korzystnie wpływać na jego kondycję psychiczną. Praca z koniem normalizuje napięcie mięśni, zapobiega przykurczom, poprawia równowagę, orientację w przestrzeni, orientację w schemacie ciała, koordynację wzrokowo-ruchową i niesie ze sobą wiele, wiele innych pozytywnych oddziaływań.
W piękny, słoneczny dzień 19 czerwca 2013 roku grupa chłopców wraz z panią Joanną Orlik i Joanną Sycz udała się do Budzistowa koło Kołobrzegu, by skorzystać z oferty Stadniny Koni – uczestniczyć w zajęciach z hipoterapii. Chłopcy – wbrew obawom pań – pozytywnie reagowali na konie. Uśmiechali się, nie bali się zwierząt, ani wysokości na jakich się znaleźli siedząc na grzbiecie konia.
Kolejnym etapem wyprawy był pobyt na morzem i rejs statkiem. Niesamowitym widokiem było nie tylko morze, ale beztroskie, swobodne i uśmiechnięte buzie dzieci. Morski klimat sprzyjał zwłaszcza Andrzejkowi, który pozbył się – chociaż na chwilę – uciążliwego kataru. Zwieńczeniem wyjazdu była konsumpcja. Chłopcy poradzili sobie z niecodziennym daniem w postaci kebabów doświadczając nowych, ostrzejszych niż na co dzień smaków. Po tym jeszcze lody i kawa na bulwarze... Było tak miło, ciepło i radośnie, że aż wracać się nie chciało...
/Joanna Orlik/

zdjecia 
powrót