Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Dzień Pieczonego Ziemniaka”

[2013-11-05]  „Drop”, „Frezja”, „Irys”, „Koral”, „Cykada”, „Jaśmin”, „Lotos” i wiele innych, to nazwy odmian ziemniaków. Zasadniczo późne odmiany ziemniaków zbiera się w sierpniu i we wrześniu. W tym roku Dzień Pieczonego Ziemniaka świętowaliśmy trochę późno, bo dopiero 23 października, ale to nie przeszkodziło w tym, by dobrze się bawić! Przybyli wszyscy zaproszeni goście: pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej z Bobolic, Czarnego i Parchowa oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Przytocka.
Spotkanie rozpoczęło się spektakularnym wejściem Ziemniaka w towarzystwie pochodni i niecodziennego dźwięku bębna, po czym nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości i pensjonariuszy naszego Domu przez brata dyr. Artura Skoczka. Popularna piosenka „Bałkanica” porwała do tańca zdecydowaną większość przybyłych na imprezę. Uczestnicy spotkania wykazali się umiejętnościami muzycznymi podczas gry na instrumentach, refleksem podczas zabaw do muzyki, umiejętnościami manualnymi podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych oraz zręcznością i sprytem w konkurencjach sprawnościowych. Głównym bohaterem niemalże każdej zabawy czy konkurencji był oczywiście ziemniak.
Loteria, która zawsze cieszyła się ogromnym powodzeniem, tym razem stawiała przed uczestnikami zadania. Aby otrzymać niespodziankę, trzeba było wykonać zadanie np. stać na jednej nodze przez 10 sekund, spróbować dotknąć językiem nosa lub wykonać pozę baletnicy. Każdy był zadowolony, bo coś wylosował, a śmiechu było przy tym co niemiara...
Część edukacyjno-rekreacyjną przygotowała pani Joanna Orlik z SOSW w Damnicy, Filia przy DPS w Przytocku przy wsparciu pozostałych pań nauczycielek, a w szczególności pani Joanny Sycz i Anetty Jankowskiej. Tradycyjnie o część „dla ciała” zadbał zespół pracowników DPS z bratem Dyrektorem i bratem Michałem na czele. Czas spotkania, umacniania więzi, relaksu upłynął nadzwyczaj prędko pozostawiając niedosyt, a zarazem nadzieję, że na pewno już niedługo znowu „będzie, będzie zabawa, będzie się działo...”
/Joanna Orlik/

zdjecia 
powrót