Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  URODZINY
18-te urodziny

[2008-10-26] Niecodzienne wydarzenie miało miejsce 20 października 2008 roku w SOSW w Damnicy Filia Przytocko – trzech uczniów ( pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej) obchodziło swoje 18-te urodziny – Mateusz Kawiński, Mateusz Kujawa i Mariusz Krauze. Uroczystość została zorganizowana przez wychowawczynię klasy - Joannę Sycz przy współpracy z Joanną Orlik i Katarzyną Rydzewską.. Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości, a swą obecnością uświetnili ją:
- Br. Artur Skoczek (dyrektor DPS w Przytocku)
- Władysława Hanuszewicz (dyrektor SOSW w Damnicy)
- Netta Jankowska (kierownik Filii Przytocko)
- Anna Ziemianowicz (ciocia jednego z uczniów)
- Irena Kujawa (mama Mateusza)
- Br. Michał Graś ( pracownik socjalny z DPS)
- Marek Hebla (opiekun grupy)
- Nauczyciele uczący w klasie ZET
- Koledzy chłopców.

Jubilaci już od samego rana byli bardzo podekscytowani i radośni. Z należytą powagą przyjmowali życzenia i prezenty. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali i podziwiali otrzymane podarunki. Dla niektórych z nich były to pierwsze, tak hucznie obchodzone urodziny (mamy nadzieję, że nie ostatnie).
Panie na znak dorosłości wymalowały chłopcom wąsy i brody, założyły krawaty oraz wręczyły „dowody osobiste”. Jak na każdych urodzinach i tu nie mogło zabraknąć tortu własnoręcznie upieczonego przez wychowawczynię klasy. Oczywiście tort zaopatrzony był w 18 świeczek, które każdy z chłopców musiał zdmuchnąć. Pani J. Orlik przeprowadziła ciekawy i zabawny konkurs dla gości. Na podstawie rekwizytów mieli odgadnąć o kim jest mowa. Najlepszą znajomością chłopców wykazał się pan Marek Hebla (ich opiekun grupy). Po raz kolejny nieoceniona okazała się pomoc p. Marioli Lewandowskiej, która z ogromną troską zadbała o estetykę biesiadnego stołu. Czas upłynął w miłej atmosferze wspólnych rozmów, aż żal było się rozstawać.

zdjecia 
powrót