Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Świąteczne nastroje

[2008-12-18] Czas płynie nieubłaganie, za oknami szybko robi się ciemno a na dworze chłodno – rozpoczął się grudzień. Czas zimy i mrozu ale niewątpliwie najpiękniejszy czas w roku – radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Już wszystkim wokół udzielił się świąteczny nastrój i to wcale nie przez uliczne neony czy wielobarwne wystawy sklepów – to w sercu jakoś tak cieplej a może to ludzie bardziej serdeczni, życzliwi.....
Aby przybliżyć tę atmosferę podopiecznym Domu panie Katarzyna Rydzewska i Joanna Orlik 11.grudnia zorganizowały spotkanie „Świąteczne Nastroje”. Celem spotkania było:
przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia
wyzwalanie twórczej aktywności chłopców
kultywowanie tradycji świąt polskich (kolędowanie).
Wszyscy nauczyciele czynnie włączyli się w przebieg zajęć. Jedna grupa wykonywała z chłopcami karty świąteczne, druga zaś świąteczne stroiki – część z nich już przyozdobiła stoły na stołówce. Przy tak radosnej twórczości szybko minęła godzina i przeszliśmy do następnej części – kolędowania.
Tu dołączył do nas brat Adam wspierając nas swoim głosem i grą na organach, pani Joanna Orlik grała na flecie poprzecznym. Wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Chłopcy mięli też możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych podczas indywidualnych występów a chętnych nie brakowało....
Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej wręcz rodzinnej atmosferze a nasi podopieczni byli naprawdę zadowoleni a to przecież najważniejsze.

zdjecia 
powrót