Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  To były piękne dni…

[2008-12-30] W dniach od 24 listopada do 7 grudnia br. mieszkańcy naszego Domu wraz ze swoimi opiekunami przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym – ZAKOPIEC, na Jaszczurówce w Zakopanem.
Wyjazd z Przytocka autokarem w aurze zimowej miał miejsce 23 listopada do Gdyni, skąd potem podróż do Zakopanego odbyła się pociągiem.
Zakopane przywitało podopiecznych i opiekunów w śnieżnej i mroźniej scenerii.
Po zakwaterowaniu i odpoczynku odbyło się zwiedzanie zimowej stolicy Polski – Zakopanego, spacery najsłynniejszą ulicą jaką są Krupówki. Uczestnicy wycieczki modlili się i podziwiali Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach oraz mieli okazję uczestniczyć we Mszy św. w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz.
Niebywałymi atrakcjami był wjazd kolejką linową na Gubałówkę, spacer szlakami górskimi pod Kasprowy Wierch, zwiedzanie kompleksu skoczni narciarskich, spacer po Narodowym Parku Tatrzańskim – Polana Olczyska oraz wyprawa pod Nosal.
Uczestnicy turnusu mieli możliwość podziwiania i zwiedzania najstarszego drewnianego kościoła w Zakopanem z 1847 roku oraz starego cmentarza na Peksowym Brzysku.
W czasie pobytu w Zakopanem zwiedzano także pustelnię św. brata Alberta, Muzeum Tatrzańskie, odbyła się także prelekcja i projekcja filmu o tematyce górskiej, odwiedzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej.
W czasie pobytu miała miejsce zabawa Andrzejkowa, na której nie mogło zabraknąć wróżb a 6 grudnia wielką radość sprawiło przybycie św. Mikołaja, który już tradycyjnie obdarował prezentami.
Niezwykle wiele wrażeń dał występ kapeli góralskiej, podczas której widownia nie tylko świetnie się bawiła ale miała możliwość poznania piosenek i instrumentów góralskich.
Warto podkreślić, że każdego dnia popołudniami odbywały się na przemian zajęcia plastyczno – techniczne (m.in. Decupage – oklejanie serwetkami drewnianych ramek, malowanie na szkle, przyozdabianie widokówek o tematyce górskiej) oraz ćwiczenia rehabilitacyjne w tym usprawnienie ruchowe.
Po 2 tygodniowym pobycie w Zakopanem uczestnicy turnusu wraz z opiekunami pełni radosnych i niesamowitych wrażeń, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, wrócili do swojego Domu

zdjecia 
powrót