Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  „Urodziny Kubusia Puchatka”

[2010-10-29] „Urodziny Kubusia Puchatka” - już 84! - to okazja do udziału w spotkaniu integracyjnym, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Miastku. Dnia 26 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zebrało się wielu gości – w tym grupa podopiecznych naszego Domu. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku młodzieżowych utworów wykonanych przez laureatkę Festiwalu Osób Niepełnosprawnych. Paulina Syrokos jest niewidoma, ale to nie przeszkadza jej w rozwijaniu talentu jaki ma – pięknie śpiewała i akompaniowała sobie na keybordzie. Wspaniała duchowa uczta! Obejrzeliśmy także występy dzieci z Przedszkola nr 1 w Miastku oraz ze Szkoły Podstawowej z Wałdowa.
Ważnym momentem dla naszych chłopców było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym Filip Temborowski zajął I miejsce w swojej kategorii (opiekun plastyczny: p. Beata Chacińska), a Mateusz Kawiński otrzymał wyróżnienie (opiekun plastyczny: p. Joanna Sycz). Publiczne wyjście na scenę po odbiór nagrody było dla chłopców wielkim przeżyciem!
Podczas imprezy dziękowano darczyńcom za okazaną pomoc i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz odznaczano ich medalami. Jeden z nich otrzymała pani Ewa Mosek – nauczycielka pracująca w naszej filii. To spotkanie, podczas którego chłopcami opiekowały się panie: Joanna Orlik, Joanna Sycz i Ewa Mosek dostarczyło naszym podopiecznym wielu wrażeń, nowych doświadczeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
/Joanna Orlik /

zdjecia 
powrót