Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Wycieczka do Słupska
„MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO”

[2011-06-16]  Nasza wycieczka do Słupska 10 czerwca potoczyła się zupełnie inaczej niż początkowo zaplanowano. Głównym celem wyjazdu był udział w zajęciach warsztatowych „Projektowanie strojów ludowych – lalki na łyżkach” organizowanych w Muzeum Pomorza Środkowego. Jak się okazało pani, która miała prowadzić warsztaty zachorowała, ale zaproponowano nam udział w innych zajęciach „Tworzenie własnego herbu”. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Chłopcy z wielkim zainteresowaniem słuchali historycznych opowiadań pana prowadzącego i z zaangażowaniem tworzyli własne herby. Zwiedzili także część Muzeum.
Deszczowa pogoda, która nas powitała po wyjściu z Muzeum uniemożliwiła nam zwiedzanie starówki Słupska i poszukiwanie historycznych herbów w mieście, ale za to poprowadziła do bardziej nowoczesnego miejsca – do „Galerii Słupsk”. Tam zjedliśmy lody, pooglądaliśmy wystawy sklepowe i przemieszczaliśmy się ruchomymi schodami, co nie było wcale taką prostą sprawą! Kolejnym punktem postoju był McDonald’s, gdzie chłopcy jedli do woli – niektórzy nie dali rady zjeść wszystkiego!
Słowa Adriana „jestem zadowolony, najedzony i mam już wszystkiego dość” świadczą o tym, że czas w Słupsku był – mimo wszystko – dobrze wykorzystany i wycieczka zorganizowana przez panie Joannę Orlik i Joannę Sycz po prostu się udała.

zdjecia 
powrót