Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Piknik w Miastku

[2011-06-30] 21 czerwca 2011r. grupa chłopców z naszego Domu powitała lato w sposób szczególny: uczestnicząc w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Miastku, dokąd pojechali pod opieką nauczycielek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy Filia Przytocko oraz brata Michała.
Imprezę rozpoczęły przemówienia gości specjalnych oraz część artystyczna, a następnie przyszedł czas na zabawę. Chłopcy mieli okazję potańczyć, poznać nowych kolegów i koleżanki, posmakować upieczonych nad ogniskiem kiełbasek i innych smakołyków oraz wziąć udział w konkursach. W zawodach sportowych odnieśli duży sukces, za co otrzymali drobne upominki od organizatorów. W konkurencji polegającej na jak najdłuższym odbijaniu piłeczki do tenisa stołowego najlepiej wypadli Mariusz i Paweł. Arek natomiast wsławił się skakaniem przez skakankę, które wykonywał z takim zaangażowaniem, że strącił nawet trochę liści z pobliskiego drzewa ;-) Jednakże największą atrakcją imprezy był pokaz przeprowadzony przez straż pożarną. Miasteccy strażacy zaprezentowali wozy i sprzęt wykorzystywane w czasie akcji ratunkowych. Na kilka minut nasi chłopcy zostali prawdziwymi strażakami: ubrani w czerwone hełmy wdrapywali się do wnętrza wozu strażackiego, polewali wodę ze strażackich węży, a Paweł nawet, pod opieką jednego ze strażaków,
wjechał drabiną na wysokość ponad 20 metrów!
Kiedy już wszystkie "pożary" zostały ugaszone, a kiełbaski zjedzone, wróciliśmy do Domu zadowoleni z kolejnego udanego wyjazdu.
/Paulina Jankowska/

zdjecia 
powrót