Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Konkurs

[2018-01-04] Nasz wychowanek, uczeń klasy III gimnazjum Franciszek Kuberski wziął udział w konkursie plastycznym "Owady - pożyteczne pracusie" zorganizowanym przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku we współpracy z SOSW w Damnicy. Jego praca została wykonana z bardzo dużą dokładnością i estetyką, a przede wszystkim samodzielnie. Chłopiec wykleił motyla wydzieranką z kolorowego papieru. Praca wykonana wg własnej inwencji chłopca zainteresowała jury konkursu i zajęła II miejsce.
/Alina Jaworska-Kot/

Św. Mikołaj z wizytą w naszym Domu

[2017-12-10] Jak co roku także i w tym roku odwiedził nasz Dom św. Mikołaj. Pomimo braku śniegu przyjechał dokładnie „w terminie” tj. 6 grudnia. Odwiedził wszystkich mieszkańców, z każdym rozmawiał i każdy otrzymał prezent.

Turnus rehabilitacyjny na Węgrzech

[2017-11-20] Na 10 – dniowym turnusie rehabilitacyjnym na Węgrzech w miejscowości Györ uczestniczyła 16 osobowa grupa z naszego Domu. Korzystali z basenów z ciepłą termalną wodą oraz z zabiegów na terenie kąpieliska. Kilka dni było poświęconych na zwiedzanie okolicy. Byliśmy w miejscowości Pannonhalma gdzie mogliśmy zobaczyć piękne ogrody zielarskie, między innymi pola lawendy oraz olbrzymi klasztor Benedyktynów. Była też wycieczka do narodowego sanktuarium węgierskiego – Esztergomu, które jest pięknie położone na wzgórzu nieopodal Dunaju.
/art./

Turnus w Sarbinowie

[2017-11-20] W dniach od 30 września do 13 października 2017r. grupa 40 osobowa uczestniczyła w 14 dniowym turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie. Pomimo pogody prawie jesiennej pobyt był udany, ponieważ dużą zaletą tej pory roku jest możliwość korzystania z zalet morza bez tłumów turystów. Więc były długie spacery wzdłuż plaży, zwiedzanie regionalnych atrakcji. Organizator zadbał o dobrą kuchnię, zabiegi lecznicze oraz było także wiele imprez integracyjnych
/art./