Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Chrzest św. oraz I Komunia św.

[2017-06-30] W dniu 15 czerwca w naszym domu odbyła się radosna uroczystość przyjęcia chrztu oraz pierwszej komunii świętej przez naszych podopiecznych. Mszę św. w kaplicy Domu Pomocy odprawił ks. prał. Kapelan Józef Potyrała udzielając chrztu dwóm mieszkańcom, a 14 przyjęło po raz pierwszy w życiu komunię św. . Uroczystość „oprawiła” śpiewem p. Mariola Lewandowska wraz z zespołem. Na uroczystościach byli krewni oraz bliscy podopiecznych. Po Mszy świętej był czas aby spotkać się z rodzinami i wspólnie świętować.
/art/

Wypoczynek w Sarbinowie

[2017-06-06] W dniach od 20.05 do 26 maja grupa 15 osób wraz z opiekunami wyjechała do Sarbinowa na tygodniowy turnus rehabilitacyjny. Pogoda była jak w czasie wakacyjnym – słoneczna i ciepła, w ośrodku były zabiegi oraz imprezy rekreacyjne, co w połączeniu z bliskością morza i dobrym wyżywieniem gwarantowało świetny wypoczynek.
/art/

Wyjazd do Darłówka

[2017-06-06] Dnia 02 .06. 2017 r odbył się wyjazd do Darłówka. Mimo kapryśnej pogody chłopcy z naszego Domu wybrali się wspólnie ze swoimi nauczycielkami nad morze. Słoneczna pogoda, bezchmurne niebo pozwoliły na długi spacer brzegiem morza.Wszystkim dopisywał dobry humor. Miłym akcentem wyjazdu była wizyta w kawiarni, gdzie jedliśmy pyszne lody oraz słodkie gofry. W miłej i wesołej atmosferze, trochę zmęczeni wróciliśmy do domu./A.Jaworska-Kot/

Festyn z okazji święta Patrona Domu

[2017-05-30]  W dniu 16 maja odbył się w naszym Domu doroczny festyn z okazji święta patrona Domu Pomocy w Przytocku, założyciela Zgromadzenia Braci Szkolnych - świętego Jana de La Salle. Rozpoczęliśmy Mszą św. w Domowej kaplicy, którą odprawił ks. Bogdan Wójcik (proboszcz z Biesowic) wraz z naszym kapelanem ks. Prał Józefem Potyrałą . Przyjechało wielu gości z kilku zaprzyjaźnionych domów pomocy oraz innych placówek zajmujących się pomocą ludziom niepełnosprawnym. Odbyły się liczne zawody. Tradycyjnie był konkurs na ciasto, w tym roku było to ciasto piernikowe. Przywieziono prawdziwe „piernikowe dzieła sztuki” , jury miało trudną pracę aby wybrać ten najlepszy, ponieważ wszystkie były świetne. W czasie festynu można było zjeść grochówkę z prawdziwej kuchni polowej oraz wiele innych potraw z grilla. Do tańca grał zespół „ROMANS” z Kawcza. Pogoda dopisała było ciepło i słonecznie więc i inne atrakcje plenerowe cieszyły się dużym powodzeniem.
Video relacja tutaj: https://youtu.be/wWfsQRdeZHA
/art/