Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Wyjazd do Gdyni

[2012-04-02] Rozpoczęła się wiosna a wraz z nią czas wycieczek i wyjazdów. 22 marca grupa podopiecznych naszego Domu odwiedziła Trójmiasto – tym razem celem był Teatr Muzyczny w Gdyni z musicalem pt.: „Shrek”.
Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali muzyczną wersję przygód znanego ogra. Przepiękna, często zmieniająca się scenografia, barwne postacie bohaterów, efekty specjalne oraz muzyka „na żywo” przeniosły widzów w bajkowy świat tytułowego Shreka. Nikt nawet nie zauważył kiedy minęły prawie 3 godziny tego cudownego spotkania ze światem sztuki przez duże „S”.
Po uczcie dla ducha nadszedł czas na coś dla ciała – obiad w postaci hamburgerów i frytek przy nadmorskim deptaku – smakował wszystkim wyśmienicie.
Po obiedzie spacer wzdłuż Alei Jana Pawła II i tu kolejne niespodzianki – chłopcy mogli zobaczyć historyczne okręty: ORP Błyskawica i Dar Pomorza oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z marynarzami. Statki zrobiły na nich ogromne wrażenie.
Po spacerze przyszedł czas na odpoczynek i słodki poczęstunek. Tu mieliśmy niezapowiedzianych gości – do naszego podwieczorku dołączyły gołębie, które okruchy ciastek jadły dosłownie z ręki.
Wyjazd był udany, wizyta w Teatrze dostarczyła wielu wrażeń, rozbudziła wyobraźnię i niewątpliwie pozwoliła spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy – każdy z nas mógł chociaż przez chwile poczuć się znów dzieckiem.
/Anetta Jankowska/

zdjecia 
powrót