Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

  Chrześcijanin tańczy…

[2009-05-08] i czyni dobrze.


W czwartkowe popołudnie 7 maja delegacja naszych podopiecznych uczestniczyła w uroczystościach z okazji 5-lecia Medalu Dobrego Samarytanina. Impreza ta odbyła się w Gimnazjum Jana Pawła II w Miastku a została zorganizowana przez Stowarzyszenie Osób i Dzieci Niepełnosprawnych Pomocna Dłoń. Honorowym gościem tej uroczystości był ks. biskup Antoni Długosz, który jest biskupem pomocniczym Archidiecezji Częstochowskiej. Jest biskupem znanym i lubianym przede wszystkim przez dzieci, ponieważ występuje co sobotę w telewizyjnym programie Ziarno.
Na początku uroczystości odbyła się Msza św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Antoni Długosz. Po niej nastąpiło wręczanie medali Dobrego Samarytanina osobom i instytucjom państwowym, które w różnorodny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym. Potem odbyła się część artystyczno – widowiskowa w której uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swe umiejętności oraz talenty muzyczno-literackie.
Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym jednym z wyróżnionych został nasz podopieczny Adrian Smolicz.
Niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem i ogromną radością dla naszych podopiecznych był wspólny śpiew i taniec oraz pamiątkowa fotografia z ks. bp Antonim Długoszem.
/br.Adam/

zdjecia 
powrót